poniedziałek, 2 lipca 2012

Finał EURO 2012 Włochy - Hiszpania na Circo Massimo

Wczoraj odbył się finałowy mecz Euro 2012, w którym zagrały Włochy i Hiszpania. 
Na ogromnym placu Circo Massimo w Rzymie zebrały się dziesiątki tysięcy fanów piłki nożnej, aby śledzić transmisję meczu na żywo. 
Circo Massimo w Rzymie
Włosi byli poprzebierani w kolorowe peruki, wymalowani na zielono-biało-czerwono i ubrani w koszulki reprezentacji włoskiej. Większość ciągnęła za sobą ogromne flagi i banery z napisami "Forza Italia". W tle słychać było radosne śpiewy "Fratelli d'Italia" i głośne okrzyki dopingujące swoich.
Jak to zwykle bywa na takich wydarzeniach masowych był straszny przepych i znalezienie miejsca blisko ekranu graniczyło z cudem. 

Organizacja tego wydarzenia była jedna sprawna. Specjalnie na tą okazję ustawiono trzy wielkie ekrany tak, aby każdy mógł bez problemu obejrzeć cały mecz nawet z daleka. 
Całe Circo Massimo było okrążone przez setki policjantów pilnujących porządku, nie brakowało pomocy medycznej, a wolontariusze rozdawali za darmo butelki z wodą mineralną.Początek zapowiadał się naprawdę miło i ciekawie. Wszyscy byli uśmiechnięci i czekali na rozpoczęcie meczu... Niestety po pierwszym golu ze strony Hiszpanii humory Włochów od razu się popsuły. Pełni nadziei  czekali na chociażby remis, ale po drugim golu przeciwników we Włochów wstąpił diabeł. Puste butelki zaczęły fruwać, można było zauważyć przepychanki i bijatyki. 
Niektórzy mieli sztuczne ognie i zaczęli podpalać je w samym środku tłumu. Trzeci gol Hiszpanów natomiast był jak ostatni gwóźdź do trumny. Poleciały najgorsze wyzwiska, kibice zaczęli się bić już na poważnie a latające butelki raniące innych to nic w porównaniu z tym czym jeszcze rzucali.


Większość Włochów zaczęła kierować się w stronę domów i dosłownie w kilka minut całe Circo Massimo opustoszało. Został tylko kurz unoszący się wysoko w powietrzu i sterta śmieci.

Opustoszałe i zaśmiecone Circo Massimo

To przykre, że Włosi nie potrafią przegrywać i reagują agresją na jakąkolwiek porażkę. Przecież sport to tylko zdrowie i zabawa!! Przynajmniej jak tak do tego podchodzę :)Ciekawa jestem jak Polacy zareagowali na przegraną naszych Biało-Czerwonych? Napiszcie jeśli śledziliście nasze mecze.

Pozdrawiam!

CATC


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...