wtorek, 10 lipca 2012

Biurokracja V: Karta płatnicza i konto 2w1 czyli wszystko o Genius Card

Jakiś czas temu pisałam o karcie płatniczej PostePay jako świetnym sposobie na przetrzymywanie naszych oszczędności. Jednak niedawno odkryłam jeszcze lepsze rozwiązanie, a mianowicie kartę płatniczą Genius Card oferowaną przez bank Unicredit Banca. Ma ona o wiele lepsze warunki niż zwykłe konto w tym banku i koszty utrzymania są prawie zerowe.

Karta ta jest praktycznie taka sama jak karta PostePay, z tą o to zaletą, że ma jednocześnie przypisane  konto bankowe. Jednak idąc do banku nie prosimy o otwarcie konta bankowego i wydanie nam karty, lecz na odwrót, prosimy o kartę płatniczą z numerem konta. 


Zwróccie uwagę, że numer konta jest umieszczony pod numerem karty, co sprawia, że możecie z niego korzystać w każdej chwili bez niepotrzebnego szukania.

Dzięki takiej karcie możemy nie tylko płacić w sklepach i przez internet lub korzystać z bankomatu, ale możemy też otrzymywać pensję i wykonywać przelewy. Przez cały czas można kontrolować stan na karcie poprzez witrynę w internecie.
Uważam, że jest to świetne rozwiązanie, gdyż jak już kiedyś pisałam prowadzenie prawdziwego konta w banku we Włoszech jest bardzo drogie i niekorzystne.

Osoby, które złożą wniosek o wydanie takiej karty online, przez pierwsze 6 miesięcy za utrzymanie karty  będą płaciły jedynie 1€  zamiast 3€. Jeżeli w miesięczne przychody przekroczą 500€ koszt zmniejszy się do 2€.
Natomiast osoby poniżej 27 roku życia nie ponoszą żadnych kosztów!

Potrzebne dokumenty:

- dowód osobisty
- codice fiscale
-  5€ za wydanie karty w oddziale banku (online za darmo)


Przydatne linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...