piątek, 16 grudnia 2011

Wystrój świąteczny w Rzymie

Jak już pisałam w jednym z poprzednich postów od ponad tygodnia we Włoszech trwa okres przedświąteczny. Witryny wszystkich sklepów są udekorowane kolorowymi bombkami, lampeczkami i wszystkim co kojarzy nam się ze świętami. W tle słychać włoskie kolędy i typowo amerykanskie piosenki o dzwoneczkach, świętym Mikołaju czy padającym śniegu. Wiekszość sklepów przyciaga swoich klientow kuszącymi ofertami i bogatym asortymentem co powoduje, że są one zatłoczone i czas stania w kolejce wydaje sie nie mieć konca.
Mi to nie przeszkadza, uwielbiam robic zakupy przeświąteczne, tą radosną atmosferę jaka panuje na ulicy i cały ten przepych. Lubie patrzeć na dzieci kiedy ogladają zabawki i to coś w ich oczach, nadzieję że znajdą wymarzony prezent pod choinka. Przypomina mi się wtedy moje dziecinstwo i wiara w spełnione marzenia.
Sklep Fendi
Garfield w swiatecznym stroju


W Rzymie jak narazie nie ma śniegu i wątpie aby spadł on na Święta (jest 15 stopni), ale właściciele sklepów starają się jak mogą aby ten brak uzupełnić, spryskując sklepowe dekoracje sztucznym śniegiem, stawiając bałwanki z białej gąbki lub misie polarne obsypane srebrnym brokatem. W renomowanych centrach handlowych można spotkać scenerię prosto z Laponii, ze św. Mikołajem w saniach i reniferami u boku oraz sznur dzieci chcących powierzyć mu swoje życzenia.

Niektóre ulice są tak bajecznie przystrojone, że zwiekszyła sie ilość spacerowiczów :) Z drzew i krzewów zwisają sznury różnokolorowych lampeczek, nad uliczkami są zawieszone świecące zlote gwiazdy, dzwonki, białe sople i czerwone mikołaje. 

Można tez podziwiać przepiękne choinki rożniące sie od siebie wielkością i ilością dekoracji. Moje ulubione znajdują sie na Piazza Venezia, przed Koloseum i wzdłuż via del Corso. 
Choinka Mercedes przy via del Corso


2 komentarze:

  1. ale pięknie!!! :))

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedy mozna się spodziewać kolejnego wpisu?
    pozdrawiam i czekam na nowinki z Włoch :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...