wtorek, 12 lutego 2013

Dymisja Papieża Benedykta XVI

O dymisji Papieża Benedykta XVI jest głośno na całym świecie od conajmniej kilkunastu godzin. Po jego komunikacie wszystkie włoskie portale i gazety zaczęły rozpisywać się na temat nagłej decyzji o jego odejściu. Oficjalnym powodem jest zły stan zdrowia i brak sił na dalszą kontynuację pontyfikatu..
W nagłówku Corriere della Sera możemy przeczytać słowa Papieża: "Nie mam już sił, wybaczcie mi" (it. Non ho più le forze, perdonatemi)


We Włoszech jednak media nie skupiają się na żalu o tak przykrej decyzji. Krążą raczej pogłoski o sekretnych spiskach kryjących się za murami Watykanu, o tym, że Ratzinger został zmuszany do odejścia już od dłuższego czasu, o jego niechęci do ingerowania w politkę i małej medialności kościoła.Wszyscy są bardziej skupieni na nadchodzących wyborach nowego Papieża. Zostanie on wybrany spośród 117 kardynałów z całego świata. Mówi się, że na pewno nie będzie on Europejczykiem i prawdopodobnie będzie on ciemnoskóry.


O tym kto zostanie wybrany na nowego przywódcę kościoła dowiemy się już niedługo. A tymczasem 28 lutego 2013 roku Benedykt XVI opuści bramy Watykanu...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...